12 lutego 2012

Dobrodziejstwo kanałów rss

Dobrodziejstwo kanałów rss.

Autorem artykułu jest flawiuszWygląda na to, że dzisiaj każdy mówi o blogach i rss-ach. Jest to niewątpliwie popularny temat w internecie. Po co płacić za wyrafinowane usługi firm zajmujących się seo lub marketingiem internetowym, jeśli dostępne sa narzędzia, które możesz wykorzystać od razu i zarządzać nimi na własną rękę.

W dzisiejszych czasach, każdy może blogować. Wiele osób decydujących się na tego typu aktywność internetową, korzysta z dobrodziejstw technologii RSS. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tą nowinką technologiczną poniżej zamieszam kilka powodów dzięki którym – mam taką nadzieję – przekonam cię o potędze tego rozwiązania i konieczności wstawienia RSS na Twoją stronę.

Rss jest łatwy do opanowania i szybki w działaniu. Nie wspominając, że jest całkowicie za darmo. Każdy może założyć w kilka minut darmowego bloga, np. za pośrednictwem Blogger-a. Co więcej możesz umieścić i publikować Rss na swojej własnej stronie bez znajomości html-a lub xml-a. W sieci znajdziesz gotowe skrypty lub dodatki na bloga, które ułatwią ci zaimplementowanie Rss-a.

Udostępniaj treść. Rss to po prostu inny sposób przekazywania informacji. Dzięki popularności Firefox-a w naszym kraju ( który ma wbudowany czytnik kanałów RSS) – publikowanie treści stało się jeszcze prostsze i efektywniejsze.

Zwiększ indeksowanie swojej strony. Używanie blogów do umieszczania postów to zgraby sposób do ominięcia regularnej procedury indeksowania. Blogi często aktualizowane indeksują się bardzo szybko w większości wyszukiwarek. Wyszukiwarki stale poszukują nowych treści, więc blogi posiadające rozległą sieć linków są dobym źródłem treści dla robotów wyszukiwarkowych.

Natychmiastowy kontakt. Rss pozwala Ci na szybki kontakt ze swoimi czytelnikami i odwiedzającymi. Żyjemy w „błyskawicznym społeczeństwie” – chcemy wszystkiego na cito. Rss zapewnia tą potrzebną funkcję. Czytelnicy Twojego bloga lub strony posiadają bezpośredni link do Twoich informacji i postów. Kanały rss natychmiast rozprzestrzenią informacje do wszystkich zainteresowanych, co zaprocentuje dodatkowych ruchem internetowym do Twojej witryny.

Budowanie listy kontaktów. Ludzie który czytają Twojego Rss-a i dodali kanały Twojej strony do czytnika stają się Twoimi subskrybentami. W rzeczywistości tworzysz porządną listę kontaktów. Nie musisz zastępować swojego newslettera emailowego rssem, ale potraktować go jako lukratywny dodatek do niego.

Umieszanie kanału rss na stronach internetowych stało się wymogiem. Rss to okazja i ogromne możliwości, na których brak nie możesz sobie pozwolić.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz