12 lutego 2012

Mam firmę, czy jest mi potrzebna aplikacja internetowa?

Mam firmę, czy jest mi potrzebna aplikacja internetowa?

Autorem artykułu jest Anna RzeteckaAplikacje internetowe to programy komputerowe, które pracują na serwerze i komunikują się poprzez sieć komputerową z komputerem użytkownika. Do tego celu wykorzystują przeglądarki internetowe po stronie użytkownika. Tak w skrócie można opisać czym jest aplikacja internetowa.

Tytułem artykułu jest pytanie czy mi jako firmie jest potrzebna aplikacja internetowa jeśli tak, to do czego ?

W pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie czy w naszej firmie są procesy, które można usprawnić, przyspieszyć ich działanie. Usprawnień powinniśmy szukać głównie tam, gdzie proces można zautomatyzować np.: generowanie druków, raportów, wyszukiwanie i edytowanie dokumentów, wypełnianie wniosków, faktury, dane pracowników. Kiedy mamy już podstawową wiedzę w jakim segmencie chcemy usprawnić naszą firmę, powinniśmy wybrać firmę, która przełoży nasz pomysł, nasze wymagania na gotowe rozwiązanie i dostosuje aplikację pod nasze potrzeby. Jest wiele firm na rynku, które zajmują się budową aplikacji jednak najlepszym rozwiązaniem jest agencja interaktywna, która łączy w sobie internet i projektowanie.

Każda aplikacja internetowa powinna posiadać między innymi: możliwość uruchomienia w każdej przeglądarce na dowolnym komputerze, powinna mieć zabezpieczenia autoryzacji np.: certyfikat SSL, powinna korzystać z bazy danych, być modułowa. Należy zwrócić również uwagę na łatwość nawigacji oraz możliwość przydzielania uprawnień dla poszczególnych funkcji naszej aplikacji.

Na rynku znajdziemy bardzo dużo aplikacji wspomagających procesy w firmie od bardzo ogólnych np: Zoho CRM po bardzo specjalistyczne skierowane dla wybranego sektora jak np: system windykacyjny ZWindykacja. Oczywiście nie musimy tworzyć nowego systemu, możemy znaleźć gotowe rozwiązanie jednak musimy się liczyć z tym, że nie zawsze taka aplikacja będzie spełniać nasze oczekiwania w 100%.

---

Agencja reklamowa Poznań


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz