12 lutego 2012

Projektowanie stron www zawodem przyszłości?

Projektowanie stron www zawodem przyszłości?

Autorem artykułu jest Anna RzeteckaSytuacja kryzysu gospodarczego, cięcie przez firmy kosztów osobowych, wywołują niepokój co do przyszłości. Szkoły policealne i studia opuszczają kolejne roczniki bezrobotnych, desperacko szukających każdej pracy.

Chaos ten omija branżę informatyczną, a właściwie informatyków – fachowców. Nie oznacza to absolwentów studiów informatycznych, ale praktyków znających się doskonale na swojej pracy, odznaczających się kreatywnością i elastycznością.

Osoby mające te atuty znakomicie odnajdą się w każdej firmie, te bowiem, szczególnie w czasach niepewności rynkowej poszukują nowych klientów bądź też przenoszą swoją działalność do Internetu.

Zlecenie dla informatyka na projektowanie stron www staje się elementem walki konkurencyjnej i sposobem na przetrwanie firmy, a bardzo często za takim zleceniem idą kolejne dotyczące obsługi strony www, administrowania forum itd. Tym sposobem, nawet kryzys dobremu fachowcowi nie jest straszny pod warunkiem oczywiście, że oferuje najwyższą jakość pracy oraz terminową realizację zlecenia.

Dobre strony www to dla firmy prawdziwa inwestycja, która zwraca się w stosunkowo niedługim czasie i dlatego też przedsiębiorstwa są gotowe nawet zapłacić więcej za produkt o wielu walorach, od właściwie dobranej kolorystyki strony począwszy po zarządzanie jej treścią.

W obecnych czasach nie wystarczy już reklama w internetowym katalogu branżowym czy zwykła strona zawierająca tylko podstawowe dane o firmie. Należy jednak pilnować, by nie przekroczyć cienkiej linii oddzielającej ciekawą graficznie stronę, atrakcyjną dla przedsiębiorcy od strony www skomplikowanej w nawigacji czy charakteryzującej się nadmiarem elementów, a co za tym idzie – spadkiem jej transparentności i funkcjonalności.

Rozwojowość branży jaką jest projektowanie stron www sprawia, że dla dobrego fachowca, po studiach bądź też dla samouka, rysuje się świetlana przyszłość.

---

strony www szczecin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz