12 lutego 2012

Własna strona internetowe - co trzeba wiedzieć?

Własna strona internetowe - co trzeba wiedzieć?

Autorem artykułu jest Marcin WodzikowskiW dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się stworzyć swoją własną stronę w Internecie. Jeszcze do niedawna taka możliwość była zarezerwowana jedynie dla tych osób, które posiadały dużą wiedzę informatyczną. Teraz sam możesz stworzyć stronę www!

Obecnie jest wiele, często darmowych platform (wordpress.com, blogspot.com, blog.onet.pl, blox.pl i inne), które wspomagają tworzenie stron internetowych i blogów, dzięki czemu praktycznie każdy może mieć własną stronę. Korzystając z takich rozwiązań twórca strony skupia praktycznie na tworzeniu wartościowych treści oraz wykonuje pozycjonowanie dla swojej strony, jeśli zależy mu żeby była ona popularna. Warto wspomnieć, że są osoby, które tworzą strony głównie dla siebie i tylko dla zainteresowanych osób. Na takich stronach opisują zwykle swoje hobby albo relacjonują życie prywatne. Zdecydowana jednak większość twórców stron www tworzy je po to, aby przy ich pomocy zarabiać pieniądze. Są to, więc albo strony firmowe, które wspomagają promocję produktów i usług albo inne strony, gdzie zamieszcza się reklamy w celach zarobkowych.

Sposobów na zarabianie w sieci jest bardzo dużo.

Oprócz reklam na stronach można zamieszczać płatne linki do innych stron. Wiele osób korzysta także z programów partnerskich. Polega to na tym, że osoba, która decyduje się zostać partnerem jakieś firmy promuje na swojej stronie ich produkty i usługi, za co otrzymuje procentową prowizję od sprzedaży. Zaletą takich programów jest fakt, że pozwalają one na czerpanie pasywnych dochodów.

Często stosowane są tzw. prowizje wieczne, które oznaczają, że jeśli użytkownik wejdzie na stronę sklepu ze strony partnera i raz dokonana zakupu to również od jego przyszłych zakupów partner będzie otrzymywał prowizję. Aby móc zarabiać na własnej stronie musi być ona bardzo popularna. Niektóre programy reklamowe są ściśle powiązane z ilością odwiedzin na danej stronie. Im więcej jest takich użytkowników, tym większa szansa, że osoby te będą klikać w reklamy, za które właściciel strony otrzymuje pieniądze.

Aby zwiększać swoje zyski trzeba regularnie wykonywać pozycjonowanie dla danej strony. W procesie tym bardzo ważna jest systematyczność i wytrwałość. Pozycjonowanie łączy się z wyborem odpowiednich słów kluczowych. Trzeba, więc wybierać takie słowa za pomocą których internauci będą szukać informacji związanych ze stroną.

Podsumowując, pamiętaj, że obecnie również Ty możesz działać. Wystarczy chcieć i zaczać to robić.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Jeśli zakładasz sklep internetowy to potrzeba ci płatności. Osobiście od siebie polecam cashbill.pl/integracja/integracja-platnosci-online-wpecommerce wiedząc że to dobre rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń