09 grudnia 2014

Tyle SPAM-u w całej poczcie

Tyle SPAM-u w całej poczcie


Autor: Aneta Malinowska


Nie ma osoby, która by nie wiedziała co to jest. Wystarczy, że masz konto mailowe, a na pewno Cię dopadnie. No dobrze, jednak dla tych, którzy mogą nie wiedzieć, SPAM są to niechciane wiadomości, np.: reklamy czy newslettery, o które się nie prosiliśmy. Każdy kto posiada konto pocztowe bez odpowiedniej ochrony, jest skazany na tony niepotrzebnych maili...


Do czego można porównać SPAM? Hmm, do natrętnego komara czy osoby, która „przyczepi się” do nas na dworcu czy autobusie. Niby nie słuchasz, ale cały czas przeszkadza. Starasz się nie zwracać uwagi, jednak to nie odstrasza przeciwnika. Wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej go nakręca.

Tak samo jest z niepotrzebną pocztą. Oferty zachęcające do wzięcia kolejnej pożyczki czy kredytu zaczynają być denerwujące. Jednak jak się przed nimi bronić? Jest na to kilka sposobów:

- w zależności na jakim portalu posiadamy swoje konto pocztowe takie mamy możliwości bronienia się. Ja (bez reklamowania serwisu) posiadam specjalny folder o wdzięcznej nazwie SPAM. Przenoszę tam wszystkie niepotrzebne wiadomości;

- kolejnym dobrym sposobem jest usuwanie wiadomości bez ich czytania. Dzięki temu nadawca takiego maila, otrzymuje informację zwrotną, że nie potrzebujemy jego usług. Wykreśli nas z „czarnej listy” SPAM-owej i więcej nie dostaniemy niechcianego maila;

- jeżeli chcemy podjąć profesjonalną walkę ze SPAM-em, należy zainwestować w anty-SPAM. Jest to program, który filtruje przychodzące wiadomości na nasze konto mailowe. Po przeanalizowaniu ich pod względem adresów nadawcy i treści maili, odrzuca niechcianą pocztę. Dzięki temu programowi, unikniemy czytania i sprawdzania każdej bezsensownej wiadomości. Anty-SPAM pracuje na serwerze lub komputerze każdego użytkownika, który ma zainstalowany ten program.

A teraz uraczę Was kilkoma ciekawostkami. Czy zastanawialiście się co oznacza skrót SPAM? Tym terminem w latach 30. XX wieku nazwano konserwową mielonkę wieprzową. Początkowo konserwa nazywała się inaczej jednak postanowiono zmienić jej nazwę, by zwiększyć atrakcyjność produktu. Jednak jakim cudem termin stał się tak powszechny? Być może dzięki skeczu Monty Pythona. Klient przychodzący do restauracji pyta o menu i okazuje się, że w każdym daniu znajduje się... SPAM! Co więcej bardzo trudne jest pozbycie się go. Czyżby przypadek?

Wydaje się, że niechciane wiadomości nie powinny być szkodliwe, jednak pozory mylą. Okazuje się, że zatykają łącza; spowalniają pracę serwerów; utrudniają pracę odbiorców tych wiadomości i marnują ich czas; narusza prywatność odbiorców. Przez SPAM rozsyłane są wirusy i złośliwe programy.

Jeśli chcemy cieszyć się pocztą wolną od niechcianych maili, należy zainwestować w dobry program. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i nerwy.


Aneta Łuczyńska

Biuro Obsługi Klienta

www.safeserver.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz