15 lipca 2015

Jak za darmo zareklamować swoją stronę w internecie?

Jak za darmo zareklamować swoją stronę w internecie?


Autor: Marcin Jankowski


W artykule pokazałem w kilku krokach jak za darmo i poświęcając trochę swojego wolnego czasu można zareklamować innym nasz serwis. Może nie są to wyrafinowane metody, ale za to nie ponosimy żadnych kosztów.


Reklama własnego serwisu w Internecie nie musi być w cale kosztowna a po czasie przyniesie pożądane rezultaty. Ja zacząłem promować swoją stronę od dodania kanału RSS do serwisów agregujących wiadomości z listy katalogów RSS. Niektóre wpisy zostały zaindeksowane w ciągu kilku godzin.

Drugim krokiem było napisanie ciekawego artykułu o jeszcze bardziej ciekawszym tytule. Następnie dodałem go do serwisu wykop.pl jako znalezisko. Wpis cieszył się bardzo dużą popularnością.

Postarałem się, aby wszyscy internauci dowiedzieli się o mojej stronie, dlatego dodałem wpis do stron dla startupów. Po dodaniu do jednego z nich strona zostanie zaindeksowana w bardzo krótkim czasie.

Jako członek społeczności Web 2.0 nie zapomniałem złożyć konta w takich tuzach jak Blip.pl, Twitter.com, Flaker.pl oraz innych serwisach społecznościowych. Każdy serwis, który umożliwia pokazanie swojej strony zwiększa ruch na naszą serwis. Publikuj tytuły postów oraz linki do nich. Być może ktoś zainteresuje się bezpośrednio daną wiadomością.

Dobrym sposobem na zdobycie linków przychodzących jest publikowanie postów na różnych forach z sygnaturą a w niej linkiem do naszego serwisu. Publikuj posty na forum wordpress.org (PR 9) oraz na każdym innym, które będzie związane tematycznie. Na forach często znajduje się dział pozwalający na pokazanie swojej strony. Wpisz tam opis Twojego projektu i pozwól oceniać innym. Najmniej wyrafinowaną metodą reklamy jest dodawanie stron do katalogów www. Jest to bardzo czasochłonne i najlepiej, jeśli katalogi mają wysoki Page Rank.

Jest bardzo wiele serwisów ogłoszeniowych pozwalających za darmo umieścić post. Zareklamuj swój serwis internetowy z ciekawym ogłoszeniem. Zawsze ktoś odwiedzi Twoją stronę a także zdobędziesz link dofollow.


Marcin Jankowski Chciałbym jedynie aby artykuł był opublikowany z linkami w treści na Twojej stronie tak jak to jest w oryginale bez znacznika rel=nofollow (Dużo linków nofollow obniża Twój PageRank!). Nie potrzebuję podpisu autora. www.AproWeb.co.cc

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz