27 września 2015

Rada dla korzystających z poczty e-mailowej

Rada dla korzystających z poczty e-mailowej


Autor: Zbigniew U.


Jako użytkownik poczty e-mailowej założonej na którymś z portali internetowych, prawdopodobnie otrzymujesz sporo niechcianej korespondencji tzw. spamu.


Specyfiką większości portali udostępniających darmowe konta pocztowe jest wysyłanie reklam do jej użytkowników. Być może zabezpieczyłeś się przed tym posiadając filtr antyspamowy zintegrowany z Twoim programem pocztowym. Jeśli tak, wiesz zapewne, że filtr taki nie jest rozwiązaniem optymalnym i oprócz spamu, blokuje także wiadomości, które spamem nie są.

Polecam Ci wypróbowanie poczty portalu google: gmaila.

Dla tego, że:

Pojemność nowo założonego konta wynosi w chwili obecnej ok 8gb i stale rośnie.Wyszukiwarka e-maili: każdy e-mail jest archiwizowany na serwerach googla, więc nie musisz bezpowrotnie kasować korespondencji. Wręcz przeciwnie: logując się do panelu konta i korzystając z wyszukiwarki na silniku google możesz odnaleźć e-maile sprzed miesięcy, czy lat. Ta funkcja urzekła mnie najbardziej. W chwili obecnej, po 3 latach używania Gmaila mam zarchiwizowanych ok 10000 wiadomości, a moje konto jest zajęte w zaledwie 30%! W tym czasie nie usunąłem bezpowrotnie ani jednej wiadomości! Często wracam do zarchiwizowanych e-maili, aby wyciągnąć jakąś informację. Google funduje nam więc darmową archiwizację naszych danych!Filtr antyspamowy: filtr, do którego dostęp uzyskujesz po zalogowaniu się na konto jest prawdziwym hitem. Osobiście dostaje kilkadziesiąt e-maili – spamu codziennie. Przez okres ok 3 lat używania Gmaila filtr zablokował setki e-maili spamu przepuszczając jedynie 2 i mylnie blokując ok. 4-5 wiadomości. To naprawdę imponujący wynik. Dodam, że Google, w odróżnieniu od większości providerów darmowych kont, nie wysyła e-maili z reklamami.Twój komputer odczuje ulgę: sporo osób korzystających np. z Outlooka gromadzi e-maile w programie. Ładowanie kilku tysięcy wiadomości każdorazowo ze startem programu powoduje znaczny spadek wydajności komputera. W dodatku działanie filtra antyspamowego również nie pozostaje obojętne dla szybkości maszyny. Przerzucając się na Gmaila będziesz mógł na bieżąco kasować wiadomości w programie pocztowym (ich kopie pozostaną na serwerze – musisz tylko wybrać taką opcję w ustawieniach programu), więc będziesz mieć do nich dostęp. Natomiast bezużyteczne okaże się dalsze korzystanie z filtra antyspamowego, więc jego wyłączenie przyspieszy Twój komputer.

Polecam Ci Gmaila bo sam go na co dzień używam!


Zbyszek Ugorek

http://pieczatkownia.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz: