21 stycznia 2016

Anonse 5 najważniejszych reguł

Anonse 5 najważniejszych reguł.


Autor: Piotr Wójcik


Anonse jako najprostszy sposób promocji i sprzedaży produktów i usług, jest często nieumiejętnie wykorzystywany przez internautów. Aby sprzedać coś przy pomocy ogłoszeń czy aukcji internetowych należy dokładnie przemyśleć sposób ich dodawania w portalach internetowych. Poniżej 5 wskazówek dobrego ogłoszenia.


Przeglądając portale ogłoszeniowe często można zauważyć, iż internauci w sposób nieumiejętny i nieprzemyślany zamieszcza swoje oferty. Powoduje to kiepską efektywność tych portali. Tak naprawdę narzędzie w postaci promowanych, odpłatnych ogłoszeń internetowych nie przynosi efektu. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec postaram się opisać w kilku punktach.

Zasada nr 1.

Najważniejszy jest ciekawy i unikalny tytuł.

Pamiętajmy o wprowadzeniu unikalnego i interesującego tytułu ogłoszenia. Dlaczego jest to takie ważne?

Tytuł ogłoszenia najczęściej jest jednocześnie tytułem kolejnej podstrony w serwisach ogłoszeniowych jeżeli zależy nam na tym aby nasze anonse był odnaleziony przez użytkowników, musimy zadbać o tytuł ogłoszenia. W tytule umieszczamy oczywiście słowa kluczowe po, których internauci mogą szukać sprzedawanego przez nas przedmiotu czy usługi. Jednaj koniecznie należy sprawdzić czy w danym serwisie już podobny tytuł się nie znajduje. Jeśli już wcześniej ktoś dodał anonse o takim tytule jak my zamierzamy to zrobić do naszego słowa kluczowego dodajemy jakieś inne słowo co razem stworzy unikatowy tytuł ogłoszenia.

Zasada nr 2.

Dbajmy o poprawną treść ogłoszenia

Wykorzystajmy miejsce na dodanie opisu przedmiotu. Jeśli w opisie można dodać tylko 250 znaków wykorzystajmy je jak najlepiej. Serwisu ogłoszeniowe pozwalają na dodawanie również dłuższych opisów. Pamiętajmy aby wyczerpująco opisać zalety i wady sprzedawanego przedmiotu, zaoszczędzi to nas czas ale również czas użytkowników przeglądających oferty. Powtórzmy w opisie słowo kluczowe z tytułu ogłoszenia.

Zasada nr 3.

Odpowiednie dodanie zdjęć.

Jeżeli istnieje taka możliwość dodajmy zdjęcie. Dodając zdjęcie nazwijmy plik słowem kluczowym. Podczas dodawania zdjęcia prawdopodobnie będziemy mogli dodać tytuł (title) zdjęcia, wpisujmy tam słowa kluczowe z tytułu ogłoszenia.

Zasada nr 4.

Pamiętaj o danych kontaktowych.

Ta zasada jest chyba logiczna, ale niestety niektórzy również zapominają o tym. W przypadku serwisów ogłoszeniowych gdy dodajemy anonse mamy specjalne miejsca gdzie powinny zostać wpisane nasze dane kontaktowe. Wykorzystujmy więc te miejsca nie wpisujmy danych w opisie ponieważ znikną w tekście i nikt ich nie zauważy.

Zasada nr 5.

Dobór ceny.

Jeśli dodajemy anonse z ceną pamiętajmy,żeby nie przesadzić z jej wysokością, wprawdzie jest to indywidualny wybór każdego kto zamieszcza ogłoszenie, ale jeśli damy wygórowaną cenę to tak naprawdę nic nie sprzedamy. Dlatego cena powinna być naprawdę bardzo przemyślana, porównana z innymi ofertami tego typu. Jeśli damy nieco niższą cenę niż inni użytkownicy danego serwisu oraz dostosujemy się do powyższych zasad, mamy gwarantowany sukces.


Piotr Wójcik Ogłoszenia rolnicze

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz