19 stycznia 2016

Grafik komputerowy – jak wytrzymać w takiej pracy?

Grafik komputerowy – jak wytrzymać w takiej pracy?


Autor: Artur Marciniak


Każdy grafik komputerowy z pewnością wie, jak ciężką i żmudną robotą jest spędzanie nad jednym projektem kilkunastu, a czasem nawet kilkuset godzin wlepiając zmęczone oczy w monitor i poprawianie czegoś co zdaniem grafika jest jeszcze nie dopracowane.


Jakkolwiek wiąże się to z niezwykła satysfakcją, kiedy projekt jest już skończony a efekty są rewelacyjne, grafik komputerowy musi również pamiętać o tym, że samopoczucie ma wyraźny wpływ na efektywność naszej pracy i jej rezultaty.

Praca przy komputerze jest dla organizmu większym obciążeniem, niż się wydaje. Grafik komputerowy spędzając tak długi czas przy komputerze, jest narażony po pierwsze na uszkodzenia wzroku – dlatego nawet przy najmniejszej wadzie wzroku należy pracować w okularach, zachowując odpowiednią odległość od monitora – optymalnie jest to 30 cm.

Grafik komputerowy powinien się też zaopatrzyć w wygodne krzesło, dzięki któremu nie będzie się tak męczył w czasie wielogodzinnego siedzenia w tej samej pozycji. Ważne, żeby krzesło było dopasowane nie tylko do wysokości biurka, ale i do budowy ciała, wagi i wzrostu osoby. Ważna jest możliwość regulacji wysokości siedziska i zmiana nachylenia oparcia.

Po całym dniu spędzonym przed monitorem grafik komputerowy powinien zadbać o swoją kondycję i najlepiej, by zajął się ćwiczeniom fizycznym, przykładając największą wagę do mięśni pleców oraz brzucha – które podtrzymują kręgosłup – tak narażony na skrzywienie podczas siedzącej pracy.

Ze względu na brak ruchu, grafik komputerowy powinien uważać na to, co je, aby nie zgromadzić w swoim organizmie zbyt wielu zbędnych kilogramów. Należy unikać węglowodanów, czyli wyrobów mącznych, słodyczy, napojów słodzonych a także takich przekąsek jak chipsy, orzeszki czy paluszki. Dieta powinna być wysokobiałkowa, a spożywane węglowodany powinny być tymi złożonymi.

Jeżeli grafik komputerowy zastosuje się do tych kilku podstawowych zaleceń z pewnością będzie bardziej pewny siebie, zadowolony, zdrowszy i będzie lepiej pracował!


Artur Marciniak - grafik komputerowy, projektuję strony internetowe, logotypy i materiały do druku. Zapraszam na portfolio - www.arturmarciniak.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz