21 stycznia 2016

Jak nie dać się nabić w butelkę podczas zakupów online

Jak nie dać się nabić w butelkę podczas zakupów online


Autor: SLAVKO SLAVKOVIC


Wielu potencjalnych klientów obawia się, że kupując przez Internet, zostaną oszukani, płacąc za towar, który nigdy do nich nie trafi albo dojdzie zupełnie inny niż zamawiali. Dla właśnie tych niezdecydowanych mamy kilka cennych porad jak bezpiecznie kupować w sieci.


W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zyskują zakupy przez Internet. Sklepy on-line oferują praktycznie wszystko, czego chcemy. Zapewniają również sporą wygodę – bez wychodzenia z domu możemy nabyć interesujący nas produkt i to po cenie znacznie niższej od tej dostępnej w sklepach tradycyjnych. Wybierając sklep on-line, w którym zamierzamy dokonać zakupów, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Po pierwsze, sprawdźmy, kto jest właścicielem takiego sklepu, czy są podane prawdziwe dane kontaktowe, dokładny adres itp. Informacje o numerze NIP, REGON, KRS powinny znajdować się na stronach sklepu.

Równie ważnym elementem jest wiek sklepu. Wiadomo, że sklep internetowy istniejący na rynku od 10 lat będzie bardziej wiarygodny od tego powstałego tydzień temu.

Szata graficzna – można założyć, że im „layout” jest staranniej wykonany, tym sklep www jest bardziej profesjonalny. Nie oczekujmy, że w sklepie z darmową grafiką, bezpłatnymi szablonami zrobionymi w szybki i łatwy sposób, spotka nas profesjonalna obsługa.

Czytajmy regulamin sklepu. Ta wiedza pomoże nam dochodzić swoich praw w razie ewentualnych problemów. Regulamin powinien być łatwo dostępny, stworzony w taki sposób, aby był przejrzysty i zrozumiały.

Opinie o sklepie – dobrym posunięciem będzie sprawdzenie krążących w Internecie opinii o sklepie lub produktach w nim sprzedawanych. Nie należy jednak przykładać dużej wagi do każdego komentarza, raczej chodzi o ogólne zadowolenie klientów.

Sprawdzenie przesyłki – sprawdzajmy, czy w paczce, którą nam dostarczono, znajduje się faktycznie zamówiony produkt. Jeśli dotarł on do nas w stanie naruszonym, mamy prawo do reklamacji. Pamiętajmy, aby sporządzić protokół szkody w obecności kuriera!

Stosując się do tych wskazówek, możemy być pewni, że zakupy w Internecie staną się dla nas bezpieczne i unikniemy nieprzyjemnych sytuacji.


TV PRODUCTS - sklep wielobranżowy, w którym kupisz baseny ogrodowe

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz