21 stycznia 2016

Jak zapisać kontakty na Gmailu?

Jak zapisać kontakty na Gmailu?


Autor: Diamond


Dzisiaj ode mnie krótki tutorial, aczkolwiek bardzo ważny. Poruszę tutaj zagadnienie bardzo ważne dla każdego użytkownika systemu Android, mianowicie importu listy kontaktów na nasze konto Gmail.


Jak wiadomo, konto Gmail jest przypisane do naszego urządzenia od początku konfiguracji systemu. Konto to oferuje nie tylko wysyłanie/czy odbieranie e-maili, ale też np. wyżej wymienioną funkcję. Dzięki takiej opcji możemy bez problemu przywrócić kontakty np. gdy telefon wróci z naprawy, albo wymieniamy w nim rom (czyli system Android). Moim zdaniem jest to strasznie przydatne i dzięki temu można zapomnieć o kombinowaniu z zapisem kontaktów na karcie sim, czy bezpośrednio w pamięci urządzenia (bo po co ją zaśmiecać, prawda?).

A więc po kolei. Najpierw wchodzimy w kontakty i wciskamy przycisk menu:

20110830200756-180x300

I wybieramy opcję Importuj/Eksportuj:

20110830200803-180x300

Wybieramy Eksportuj na kartę SD. Następnie:

20110830200810-180x300

Wybieramy konto Google e volia! Zostanie utworzony jeden plik .vcf (taki format mają kontakty) i zapisany na kartę SD. Dodatkowo po zsynchronizowaniu wszystkiego (na widżecie zarządzanie energią jest opcja synchronizacji) kontakty dodadzą się na konto Google Gmail.

Nasze kontakty edytujemy wchodząc na Gmaila, w zakładkę Kontakty. Tam mamy dokładną listę z wyeksportowanymi kontaktami, co pozwala na dopasowanie wszystkiego według naszych potrzeb. Wystarczy wybrać dany kontakt i od razu pojawiają się opcje, które można przypisać. Np. numer telefonu komórkowego, numer telefonu domowego, adres e-mail, czy dodatkowe informacje. Wszystko zebrane w jednym miejscu zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych i bardzo łatwy dostęp właściwie w każdej chwili, w każdym miejscu, gdzie mamy internet pod ręką.


Więcej znajdziecie na mojej stronie, www.androidrecenzje.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. ® ™

Pozdrawiam Wszystkich!

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz