29 lutego 2016

Najczęstsze błędy popełniane podczas regeneracji kaset do drukarek laserowych

Najczęstsze błędy popełniane podczas regeneracji kaset do drukarek laserowych.


Autor: Danuta Misiak


Samodzielnie zregenerowałeś swój kartridż, ale nie jesteś zadowolony z efektów? Wydruk jest nieczytelny, na kartce pojawiły się paskowania? Przeczytaj!


Artykuł przedstawia najczęściej popełniane błędy na przykładzie popularnego wkładu HP 12A (Q2612A) do drukarki HP LaserJet 1010 / 1012 / 1015 / 1018 / 1020 / 1022 / 3015 / 3020 / 3030 / 3050 / 3052 / 3055 / M1005MFP / 1319F.

Najczęstsza przyczyną defektów na wydruku są zanieczyszczone styki elektryczne. Powodują one powstawanie cyklicznie powtarzających się ciemnych pasów w poprzek kartki. Styki elektryczne znajdują się przy elektrodzie ładującej PCR, przy bębnie światłoczułym OCP oraz na wałku magnetycznym Mag Roller. Jeżeli na kartce pojawiły się poziome, ciemne i rozległe paskowania, to znak, że styki elektryczne na elektrodzie ładującej PCR lub na wałku magnetycznym są zanieczyszczone. Poziome, ciemne linie na wydruku świadczą o brudnych stykach na bębnie światłoczułym OPC. Drugą przyczyną złych wydruków jest niepoprawne ułożenie zębatek w kasecie. Może to blokować pracę innych komponentów wkładu. Kolejnym powodem może być brak sprężyny napinającej - tension spring. Brak tego elementu powoduje, że prawa strona wydruku jest pusta - niezadrukowywana. Jeżeli na wydruku nic się nie pojawia, kartka papieru jest pusta oznacza to, że styki elektryczne na wałku magnetycznym uległy uszkodzeniu

Wydaje się, iż nie ma nic trudnego w czyszczeniu komponentów kasety laserowej. Niestety, jak się okazuje, diabeł tkwi w szczegółach i w większości przypadków za nieprawidłowe wydruki odpowiadają niepoprawnie wyczyszczone komponenty w kasecie. Surowce czyścimy za pomocą ręcznika papierowego lub bawełnianej miękkiej szmatki, zwykłej wody lub alkoholu izopropylowego. Tutaj należy zwrócić szczególna uwagę na fakt, że każdy element czyścimy za pomocą innego, indywidualnego środka. Wszystkim zainteresowanym większą ilością wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z drukowaniem i regeneracją firmy proponują także specjalistyczne szkolenia z regeneracji kaset laserowych i atramentowych.


szkolenia z regeneracji kaset laserowych i atramentowych

Danuta Misiak

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz