18 lipca 2011

Aplikacje

Aplikacje

Autorem artykułu jest Grzegorz PatynekGeneralnie o aplikacjach na komputerze. Dla laików komputerowych oczekujących wiedzy o aplikacjach, skoro ich na codzień używają.Jakie wyróżniamy aplikacje, jak sie je dodaje do komputera.

Aplikacje znane są nie od dzisiaj. Chcąc wykorzystać jakieś elementy komputera, niekiedy potrzebujemy do tego odpowiedniej aplikacji. O jej wybór możemy spytać eksperta z gci ale możemy też wybrać samemu. Aplikacje są programami napisanymi przez programistów które działają w odpowiednim środowisku. Używamy ich w systemie Windows ale są też w innych systemach operacyjnych takich jak Linux, Unix czy Solaris. Jest to kawałek kodu który przetwarzany jest przez procesor. Procesor wykonuje operacje i za pomocą swoich rejestrów wykonuje polecenia danego programu. Aplikacja składa się z części odpowiedzialnej za program oraz bloku danych w których korzysta podczas działania.
Żeby zainstalować aplikacje, potrzebujemy systemu operacyjnego. System operacyjny wspiera program i uruchamia go w swoim środowisku. Z pomocą obsługi z gci możemy znaleźć szereg rożnych aplikacji, są to programy pomocne w biurze, gry komputerowe, programy księgowe, zaawansowane aplikacje do obsługi firmy, aplikacje przetwarzania tekstu, arkusze kalkulacyjne, antywirusy. Zazwyczaj aby pobrać aplikacje potrzebna jest nam przeglądarka internetowa. Za pomocą myszki klikamy w pobierz a następnie program zapisuje się nam na dysk. Następnie przechodzimy do wizarda instalacji który nas przeprowadza przez instalacje, musimy podąć lokalizacje plików na dysku a następnie wybrać nazwę w menu programów. Program instaluje się nam na dysk, widzimy Progress bar i jak dojdzie do 100% to mamy już gotowy program.
Aplikacje uruchamiamy wybierając pasek start i program który zainstalowaliśmy. Każdy program jest inny dlatego zachęcam do używania instrukcji obsługi naszego programu aby poznać szczegóły i tajniki jego używania. Możesz też spytać ekspertów z gci o aplikację. Aplikacja znajduje się w swoim folderze i możemy tam ją uruchomić, zazwyczaj posiada rozszerzenie exe ale są inne rodzaje aplikacji.

---

--

Grzegorz Patynek

Gminne Centrum Informatyczne


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz