20 stycznia 2017

Telefony z ekranem pojemnościowym, a zastosowanie rysika

Telefony z ekranem pojemnościowym, a zastosowanie rysika


Autor: Tomasz Sienkiewicz


Bardzo często telefony wykorzystywane w pracy służą nie tylko do prowadzenia rozmów, ale są również narzędziem, wręcz nieodzownym w codziennej pracy.


Chociaż ciągle podstawowym miejscem zbierania i przechowywania szybkich informacji jest tradycyjny papierowy kalendarz-notatnik, to wielu biznesmenów coraz częściej wykorzystuje do tego celu wszelkiego rodzaju notatniki elektroniczne. I tu z pomocą przychodzą nam telefony komórkowe, te z wyświetlaczem 4” i szybkim procesorem. Bo przecież skoro telefon mamy cały czas w zasięgu ręki to czemu go nie wykorzystać do robienia notatek, zdjęć, przesyłania wiadomości pocztą e-mail, przeglądania stron WWW czy też robienia przelewów bankowych. Dołączona lampa błyskowa może być również wykorzystywana jako latarka, która zawsze jest pod ręką, zwłaszcza gdy zabraknie prądu, lub gdy musimy wejść do ciemnego miejsca i dokonać jego oględzin czy pomiarów.

To wszystko jest znane dla przeciętnego Kowalskiego, ale problem się pojawia gdy chcemy zrobić szybkie notatki z narady, a mamy nowoczesny telefon z ekranem pojemnościowym. Niestety rysiki znajdujące się w sprzedaży w ogóle się nie nadają do robienia notatek, a sprzedawcy często robią zdziwioną minę „poco do telefonu z ekranem pojemnościowym rysik, przecież wszystko można w nim zrobić palcami”, otóż nie.

Dlatego właśnie ci którzy mając telefon z ekranem dotykowym przyzwyczaili się, że byle „patykiem” można w każdej sytuacji zrobić szybkie odręczne notatki poczuli się mocno rozczarowani, gdy zakupili nowoczesny telefon z ekranem pojemnościowym.

Pozostaje żywić nadzieję, że w najbliższym czasie nowoczesne ekrany powszechnie stosowane w telefonach będą miały możliwość robienia notatek „patykiem” tym zamontowanym w ich obudowie.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz