18 lutego 2015

Skuteczne pozycjonowanie

Skuteczne Pozycjonowanie


Autor: Przemysław S


Katalogowanie stron nastawione na ilość powoli odchodzi w przeszłość. Skuteczne pozycjonowanie nie oznacza już automatycznego dodania strony do tysięcy katalogów. Coraz bardziej liczy wysoka jakość zarówno linków prowadzących do pozycjonowanej strony, jak też i zawartości samej strony.


Skuteczne pozycjonowanie wymaga obecnie coraz większych nakładów pracy umysłowej. Zazwyczaj, nie wystarcza już prosta optymalizacja kodu i zwykłe katalogowanie stron. Spowodowane jest to coraz doskonalszymi mechanizmami wyszukiwarek. Niemniej jednak, skuteczne pozycjonowanie nie wymaga dokładnego poznania algorytmów ich działania, które i tak bezustannie ewoluują. Szczegółowe techniki przynoszące doskonałe efekty dzisiaj mogą przestać sprawdzać się już jutro. W związku z tym, bezpieczniej jest określić ogólny kierunek, w którym zmierzają twórcy wyszukiwarek, niż bazować na szczegółowych technikach.
Spróbujmy zatem postawić się w ich sytuacji. Jeszcze parę lat temu dodanie linku do tysięcy katalogów wymagało sporo pracy i zdeterminowania. Odkąd jednak pojawiły się programy, a nawet skrypty online, wykonujące automatyczne katalogowanie stron, pozyskanie tysięcy linków w krótkim czasie przestało być problemem. Zarazem, stale rosnąca liczba stron z dnia na dzień zwiększa konkurencję dla poszczególnych słów kluczowych. Wyszukiwarki muszą dla danej frazy wyłapać z milionów stron te, najlepiej odpowiadające zapytaniu internauty.
Oba powyższe czynnik wymusiły na twórcach wyszukiwarek zastosowanie specjalnych filtrów. Ich zadaniem, z jednej strony jest ograniczenie wpływu olbrzymiej liczby bezwartościowych linków ze stron zgłoszonych do tysięcy katalogów i skupienie się tylko na tych, które świadczą o rzeczywistej wartości strony, a z drugiej strony, wyłapanie tylko tych strony, które najlepiej odpowiadają tematyce zapytania. Tym samym, bardziej opłaca się pozyskać jeden, czy dwa linki prowadzące z wartościowych stron, niż tysiąc z bezwartościowych katalogów. Zarazem dużą wagę należy przywiązać do optymalizacji słów kluczowych. Niezależnie bowiem, od wartości strony - mierzonej liczbą (i jakością) prowadzących do niej linków, to właśnie treść, cały czas jest głównym kryterium przypisującym daną stronę do wyszukiwanej przez internautę frazy. W procesie pozycjonowania nie powinniśmy zatem, zapominać o optymalizacji tekstu strony. W dodatku, że zazwyczaj nie wymaga ona zbyt dużych nakładów pracy.
Tym samym, skuteczne pozycjonowanie, to już nie tylko zwykłe katalogowanie stron, ale raczej dokładna analiza i ocena wartości stron, na których mają zostać umieszczone nasze linki oraz staranna i przemyślana optymalizacja stron. Już teraz niektóre strony z dosłownie kilkoma lub kilkunastoma linkami potrafią trafić wyżej w wynikach wyszukiwania od stron, do których prowadzi kilkaset bezwartościowymi linków. A w najbliższym czasie tendencja ta z pewnością będzie się bardziej pogłębiać.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

7 komentarzy:

 1. Metody pozycjonowania się zmieniają, nie zmienia się natomiast ich cel jakim są wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Każda firma chciałaby mieć jak najwyższe pozycje i jak najwięcej klientów na swojej stronie internetowej, nie każdą jednak firmę stać na przeznaczanie wysokich sum pieniędzy na pozycjonowanie oraz reklamę w wyszukiwarkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dywersyfikacja linków to obecnie podstawa, rynek jednak zepsuty jest obecnie przez pseudo fachowców oferujących za bezcen swoje usługi, dobrze wykonana usługa pozycjonowania na konkurencyjne frazy nigdy tania nie będzie gdyż wymaga ogromnych nakładów pracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycjonowanie to bardzo ważna sprawa i tak naprawdę każdy, kto prowadzi biznes online powinien się nim zainteresować. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Emil15:41

  Aby pozycjonowanie było skuteczne trzeba przede wszystkim wiedzieć jak się pozycjonuje strony www. Jeśli nie mamy o tym pojęcia, to działania robione na własna rękę mogą przynieść wiele złego niż pożytku. Ja soją stronę pozycjonuję dzięki https://www.zgred.pl/krakow i oczywiści efekty są takie jak chciałem, albo nawet przewyższają moje oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mariola22:00

  W moim przypadku firma https://fabrykamarketingu.pl/seo-pozycjonowanie odpowiada za pozycjonowanie mojego sklepu www. Na samym początku byłam trochę przeciwna temu, aby pozycjonować sklep internetowy gdyż osobiście nie wierzyłam w te rzeczy. Jednak teraz jak patrzę na statystyki odwiedzin to muszę przyznać, że jeśli pozycjonowaniem zajmują się profesjonaliści to na pewno przyniesie to efekty.

  OdpowiedzUsuń
 6. A czy przeprowadzili oni audyt twojej strony na początku? Jeśli nie to sugeruję to zrobić ponieważ spotkałem się z przypadkiem, gdzie niby pozycje były w porządku, ale przez to że nie wdrożono zmian jakie wykazał przeprowadzony audyt, koszty linkowania strony były ogromne - Audyty seo https://www.seoland.pl/audyt-seo/ powinny być zawsze obowiązkowo przeprowadzane na początku procesu pozycjonowania

  OdpowiedzUsuń