15 lipca 2015

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron


Autor: Michał Jędrzejczak


Pozycjonowanie staje się coraz częściej wykorzystywaną formą reklamy w celu osiągnięcia zysków. Czy działania z pozycjonowaniem stron wpływają na liczbę odwiedzin naszej strony ? Co to jest pozycjonowanie, jak działa i czy jest potrzebne naszej stronie?


Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się z pojęciem pozycjonowania stron. Co to jest pozycjonowanie stron internetowych ? Co tak na prawdę daje pozycjonowanie i w jaki sposób jest ono przeprowadzane? Kolejne pytania jakie się pojawiają to koszt takiej usługi: czy opłaca się zwykłemu użytkownikowi płacić tak duże pieniądze za pozycje w internecie ?

Zaczynając od samego pojęcia pozycjonowania wyjaśnić należałoby zasadę działania internetu i wyszukiwarek. Internet jest bardzo szybko rozwijającą się siecią stron internetowych, które oferują swym użytkownikom pewne usługi. Usługi te związane są z najróżniejszymi dziedzinami życia. W dzisiejszych czasach w internecie znaleźć można wielobranżowe sklepy internetowe, banki dzięki którym można dokonywać przelewów i zarządzać własnymi pieniędzmi, portale z wiadomościami i strony oferujące różne usługi: fotografii, grafiki czy też malarstwa. Szybko to bardzo sprawnie i szybko potrafi się rozwijać. Użytkownicy spędzający czas w internecie docierają do tych usług głównie przez wyszukiwarki internetowe, a w 90% przez jedną z najbardziej znanych wyszukiwarek - Google. I tu właśnie pojawia się hasło pozycjonowanie stron, które oznacza pozycję w tych właśnie wyszukiwarkach.
Im jesteśmy wyżej w takiej wyszukiwarce tym więcej klientów dotrze do usług przez nas oferowanych z czym wiąże się większy zarobek. Konkurencja jest bardzo duża, biorąc pod lupę np frazę pozycjonowanie www i wpisując ją w internecie uzyskamy miliony wyników. Ta strona która będzie wyżej posiadać będzie większą liczbę odwiedzin. Im wyżej nasza strona jest pośród miliona innych tym większa szansa że zostaniemy odwiedzeni, ktoś skorzysta z usług przez nas oferowanych i odniesiemy zysk finansowy.

Pozycjonowanie stron polega na poprawie pozycji w wyszukiwarkach - tak aby wzbić się ponad konkurencję i być w czołówce wyników. Najczęściej używana wyszukiwarka Google korzysta z różnego rodzaju algorytmów. Osoby zajmujące się pozycjonowaniem badając te algorytmy odnajdują sposoby aby poprawić wynik wyświetlania w wyszukiwarce na daną frazę. Całość pozycjonowania opiera się na różnych działaniach tylko po to by być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. pozycjonowanie stron internetowych niejednokrotnie okazuje się bardzo kosztownym działaniem. Za frazę typu "pozycjonowanie" trzeba zapłacić nawet ponad 1 tys zł miesięcznie aby znaleźć się na pierwszej stronie wyszukań.
Choć czasami uważa się, że pozycjonowanie stron jest zbędne to badania dowodzą, że działania te pomagają stronom internetowym dotrzeć do odpowiednich użytkowników, będących bardzo często potencjalnymi klientami.
pozycjonowanie, pozycjonowanie stron, pozycjonowanie www, pozycjonowanie stron internetowych, pozycja Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz