21 stycznia 2016

Jak zrobić kopię smsów na telefonie z Androidem?

Jak zrobić kopię smsów na telefonie z Androidem?


Autor: Diamond


Czasami zdarza się, iż mamy zapisane setki, tysiące smsów w swoim smartfonie. Wobec takich ilości (przypominam Android zapisuje smsy jako konwersację) czasem występują lagi (krótkie zawieszki, najczęściej 1-3 sekundowe), zwłaszcza przy średniej klasy sprzęcie. Stajemy przed wyborem: skasować smsy, lub zostawić i męczyć się.


Istnieje także inna alternatywa, można po prostu zapisać smsy na kartę pamięci i je bezpiecznie, nie martwiąc się o straty, usunąć. Z pomocą przychodzi aplikacja Sms Backup & Restore.

Już jak sama nazwa wskazuje mamy Backup, czyli kopię, oraz Restore – przywracanie. Taką funkcję ma spełniać ta aplikacja, zapisywać smsy na kartę pamięci, a potem, w razie czego przywrócić je z powrotem do naszej skrzynki.

20110812230247-180x300

Po otworzeniu aplikacji nie ma rewelacji, wszystko co potrzebne jest dostępne w zasięgu ręki. Backup, Restore, View (podgląd), Delete Backups (usunięcie kopii), Delete Messanges (usunięcie wiadomości) oraz Donate, czyli dotacja dla autora.

Aplikacja nie zapisuje pojedynczych smsów na karcie pamięci. Byłoby to nie do przyjęcia przy np. 3000 smów, wystarczy sobie wyobrazić chaos jaki panowałby na karcie. Dlatego aplikacja zapisuje wszystkie smsy do jednego pliku xml, co ułatwia rozpoznanie pliku na karcie pamięci. Oczywiście 1 plik = jedna kopia.

W najnowszej wersji tej aplikacji wprowadzono kilka nowych opcji, dostępnych pod trzema przyciskami na samej górze z prawej, mianowicie: eksport smsów na skrzynkę pocztową, co jest bardzo przydatne jeśli chcemy mieć kopię zapasową online (przycisk z prawej), przycisk pomocy (przycisk z lewej) oraz Opcje, co jest absolutną nowością (przycisk środkowy).

20110812230253-180x300

20110812230304-180x300

20110812233615-180x300

Są to ustawienia bardziej zaawansowane i można znaleźć ustawienia dotyczące zapisu smsów, włączenia np. trybu zapisywania jako archiwum, zmiany lokalizacji zapisywania pliku i wiele innych. Standardowe ustawienia są odpowiednie i nie trzeba ich zmieniać. Pliki domyślnie zapisują się na karcie pamięci w folderze SMSBackupRestore.

Podsumowując aplikacja spełnia swoje zadanie w sposób wyśmienity. Prostota obsługi, jak i samego wyglądu z dodatkiem stabilności czyni ją właściwie idealną.


Więcej znajdziecie na mojej stronie, www.androidrecenzje.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. ® ™

Pozdrawiam Wszystkich!

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz