21 stycznia 2016

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych


Autor: Rafael132


Jak skutecznie wypozycjonować swoją stronę internetową? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej ludzi. Poniżej garść pożytecznych informacji, w jaki sposób to zrobić.


Na czym polega pozycjonowanie?

Jak zatem powinno wyglądać skutecznie pozycjonowanie stron internetowych. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Po pierwsze, ważny jest kod źródłowy strony, który należy zoptymalizować. Konieczne będzie dopasowanie nagłówków i usprawnienie wewnętrznej struktury strony. Po prawidłowo przeprowadzonej optymalizacji strony, ważne będzie podjęcie działań copywriterskich. Jest to pisanie wartościowych i jednocześnie unikalnych treści pod postacią artykułów czy opisów, które później znajdą swoje miejsce na portalach typu pressel pages, zwanych potocznie preclami, oraz katalogach. Dodatkowo można zamieszczać wartościowe wypowiedzi na różnego rodzaju forach internetowych. Na preclach umieszczane są dłuższe treści, a w katalogach krótkie opisy firmy lub działalności. Niezwykle ważne jest odpowiednie sformatowanie tekstów, nasycenie ich odpowiednimi słowami kluczowymi oraz umieszczenie w nich odpowiedniej ilości linków. Na forach internetowych zamieszcza się różnego rodzaju posty, których zawarty musi zostać odpowiedni anchor tekstowy z linkiem lub sam link do strony. Odnośniki do stron zewnętrznych umieszczać można także w podpisach, czy w informacjach w profilu. Umieszczając linki na forach internetowych, pamiętać należy, by korzystać zarówno z linków dofallow i nofallow. Prowadzenie działań na forach internetowych jest czasochłonne i niekiedy może nie przynosić efektów. Z kolei napisanie dobrego artykułu, wzbogaconego o rotację, sprawi, że otrzymamy dużą ilość treści o różnych unikalnych kombinacjach.

Pozycjonując stronę internetową, warto korzystać z różnego rodzaju aplikacji, które wspomogą naszą pracę. Jeśli chcemy idealnie wybrać słowa kluczowe, zastosujmy program „Keyword Tool External”. Przy analizie kodu źródłowego strony pomocny okazuje się program „Spider” czy „Optimiser”. Niezwykle ważny jest Page Rank, który możemy sprawdzać przy pomocy dużej ilości aplikacji czy pluginów. Wymienić tu można np. plugin „Search Status”. Używając plugina Firefoxa „NoDoFallow”, możemy sprawdzić, jakiego rodzaju jest link. Bardzo przydatną wtyczką jest „Web Seo Toolbar”, która pozwala analizować stronę pod kątem SEO.

Podejmując działania pozycjonerskie, pamiętać należy o kampaniach PPC, czyli AdWords, które mają na celu dopasowanie treści reklam internetowych do określonych preferencji użytkowników czy ich miejsca zamieszkania.

Jakie są korzyści z pozycjonowania?

Dzięki odpowiednim działaniom pozycjonerskim nasza strona znajdzie wyżej w pozycjach wyszukiwarki. Efektem takich działań może być zwiększenie zainteresowania produktem czy usługą. Pozycjonowanie podnosi także statystyki oglądalności naszej strony internetowej.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

3 komentarze:

 1. Marta09:43

  Dzięki za wpis - oczywiście zgadzam się, pozycjonowanie jest dosyć złożonym procesem, na którego efekt końcowy wpływa sporo czynników, takich jak prawidłowa optymalizacja danej strony www, czy ilość i jakość linków przychodzących. Na szczęście teraz jest o tyle łatwiej, ponieważ istnieje sporo firm, posiadających w swojej ofercie usługi pozycjonerskie, przykładem jest między innymi Ideo Sp. z o.o.- http://www.ideo.pl/firma/o-nas/.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że pozycjonowanie dziś całkowicie różni się od tego które było robione kiedyś. Jak dla mnie firma https://dolp.pl robi całkiem fajną robotę jeśli chodzi o sam proces pozycjonowania. Jestem zdania, że lepiej tego typu działania zlecić profesjonalistom.

  OdpowiedzUsuń